• akp lilerin cahil okumamış birer koyun olmaları

  .
  Dünyanın en tehlikeli hali, cehaletin örgütlü eyleme geçme halidir.

  Akp’de budur;

  “Örgütlü cehalet”
  4 -2 ... mavi huydur bizde
 • varank reis e saldıran üç beş sözlük çakalı

  .
  Varank reis kim amk? Ne numarası var sözlükte? Kendisine muhalif olanlara küfür etmekten başka ne yapıyor?
  Şimdi eskisi gibi küfür edemiyor çünkü çaylak olacağını biliyor.

  Ulan müslüman ama ağzından küfür eksik olmuyor. Önceden sözlüktekilerin 7 sülalesine kadar uzanırdı, ağzından salyalar akardı. Unuttuk mu o günleri? Unutursak kalbimiz kurusun!
  Şimdi de Nur yüzlü dede taklidi yapıyor amk. Sen anca buradaki yeni yazar olmuş bebeleri kandır. Seni bilen gayet iyi biliyor, hiç kasma..
  8 -2 ... the rise of darkness
 • aç kalarak tanrı ya ibadet edilmesi

  .
  Aç kalma üzerinden nefis terbiyeniz bile adaletsiz. Dünyan’nın geoid yapısından mütevellit, her yerinde farklı sürelerde nefislerinizi terbiye ediyorsunuz. Umman’da 3,5 saat terbiye ettiğiniz nefsinizi, iskandinavya’da 22 saat terbiye ediyorsunuz. Demek ki müslüman olmak hurma emip, akşama kadar uyuyup uyananınca iftar yapamayan coğrafyalarda daha zor.
  3 -2 ... gemzuli
 • 103 emekli amiralden montrö ve atatürk bildirisi

  .
  Ayasofya imamı söyleyince düşünce özgürlüğü,devlete hizmet etmiş emekli asker konuşursa darbe bildirisi .hadi oradan.
  1 -1 ... alexdeberk
 • emekli amiraller bildirisi abd batı borazanlığıdır

  .
  SEn mevzuyu çok yanlış anlamışsın çaycı kardeş.

  emekli amiraller bilakis montrö'yü savunuyorlar.
  abd ise montrö'den çıkmamızı istiyor.

  önce konuyu idrak et, ondan sonra yorum yap bence.
  16 -2 ... tengir budun
 • 5 nisan 2021 emekli amirallerin gözaltına alınması

  .
  ayasofyada imamlık yapan adam bile her konuda açıklama yaparken, yıllarını deniz savunmasına vermiş insanların Montrö anlaşması hakkında açıklama yapmalarından daha doğal olan bir durum yoktur. tabii ki normal demokrasilerin işlediği ülkelerde, yoksa antidemokrat ve dikta rejimlerinde böyle özgürlükler olmaz.

  bu arada yandaş medyanın ve aktrollerin yatacak yeri yok gerçekten, bildiriyi okumamış olsan baya emekli amiraller darbe yapacak sanırsın.

  https://www.veryansintv.c...ntro-ve-ataturk-bildirisi

  hala "dovloto pormok sollonmoz" diyenleri görüyoruz.
  3 ... murthy
 • recep tayyip erdoğan

  .
  15 temmuzdan sonra asker ya da sivil memur fetöcü diye yakalanan, deşifre olan kim varsa hepsinin atamasının altında akp imzası var.

  abd rahibi alamayınca iki bakan için "abd deki malvarlıklarını araştırır el koyarız" dedi.. rahip aynı gün özel uçakla gönderildi.. demek ki bakanlarımızın abd de hatırı sayılır miktarda malvarlığı var.. abd'den kim medet umuyor görmek lazım.

  abd 2001 den sonra ırak ve suriye'ye girdi.. bir kürt devleti oluşturmaya çalışıyor. pkk uzantısı ypg bu ülkenin sınırlarından girip alkışlarla geçit yaptı.. pkk ile oynaşan kim bir düşünmek lazım(çomar sen çok zorlama.. zaten düşünemiyorsun.)

  bu arada tayyip=devlet değil..

  devlet diz çökmez..

  devlet çalandan, yolsuzluk yapandan, cemaatleri her kuruma yerleştirenden, hakimini savcısını teröristin ayağına götürenden, çaldığı 128 milyar doların hesabını veremeyenden hesap sorar..

  devlet baki..

  gerisini tayyip in götünü yalayanlar düşünecek..
  4 ... muhittin dayi
 • uludağ sözlük 2021 büyük seçim anketi

  .
  Şu Erdoğan’a oy Verenler galiba pudra çekip sözlüğe girmişler amk. Olm hakikaten siz paralı aktrollersiniz cidden ikna oldum buna.

  Oyum elbette Mansur başkana, direkt ona tıkladım zaten. Hadi bakalım ezici bi oy oranı olsun..
  14 -5 ... the rise of darkness
 • ilber ortaylı dan erdoğan a diss

  .
  Diss gibi diss, ilber hoca yine 90’dan golü çakmış. Madem Türkiye’de sırf Türkler yaşamıyor diye andımızı kaldırdınız; bu ülkede ateistlerde var, deistlerde, agnostiklerde, o zaman tamamı müslüman olmayan ülkede de din dersi zorunlu olmasın. Şahane olur yani.

  (bkz: imam hatipler kapatılsın)
  (bkz: din dersi zorunlu olmasın)

  Devam.

  Edit: başlık bana kaldı hay amk. Ulan silmeyeceğim bu entryyi. Böyle bir şey dememişse de ilber hoca demesin anasını satıyım. Söyleyen yine doğruyu söylemiş, hep destek tam destek.
  21 -7 ... the rise of darkness
 • kafir japon milleti

  .
  islamiyetle şereflendirilmemiş kafirlerdir.

  cehennemde cayır cayır yanacaklar odun gibi...

  odun demişken.

  rikuzentakata diye bir şey duydunuz mu hiç?
  nedir rikuzentakata?

  rikuzentakata bir çam ağacı çeşidi. aynı zamanda japonya'da bir şehir.

  hatırlayınız bundan 10 sene önce japonya'da 9 şiddetinde bir deprem oldu, fukuşima nükleer santrali sızıntısı bu depremin peşi sıra gerçekleşti ve bu depremde büyük bir tsunami dalgası oldu, şehirleri yutmuştu hatırlarsanız.
  (bkz: 2011 tohoku depremi ve tsunamisi)

  işte 2011'de yaşanan bu felaket sonrası bir canlı ayakta kaldı...
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2134111/+

  bir rikuzentakata ağacı, yaşanan tüm felakete rağmen dimdik ayakta duruyordu.
  ama ağaç epey hasar görmüştü.

  kafir japonlar işi gücü bıraktılar bu ağacı yaşatmak için uğraştılar.

  ağacı ameliyat ettiler iyi mi?

  ameliyatla hasar gören kökleri ve omurgasına karbon malzemeden yapay organ nakli yapıldı. bu operasyon sonrası tuzlu deniz suyunun çürütmeye başladığı gövdesi iyileşmeye başladı.

  rikuzentakata ağacı koruma altına alındı, güçsüz kalan gövdesi rüzgar şiddetinden hasar görüp eğilip kırımlasın diye de etrafı koruma altına alındı.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2134112/+

  bu felaketin üzerinden 10 sene geçti ve kafir japonlar, rikuzentakata ağacını yaşatmayı başardılar.
  bir ağaç için seferber oldular ve o ağaç şu an dimdik ayakta duruyor...

  ve ülkemizin gözbebeği kaz dağları...

  kaz dağlarında tam 3 sene boyunca katliam yapıldı.
  200 binden fazla ağaç kesildi, 360 hektar büyüklüğünde arazi yağmalandı.

  ülkemizin müslüman halkı bunları umursamadı, kaz dağlarını katledenler geriye bizim için şunu bıraktılar.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2134113/+

  ülkemizin müslüman halkı kaz dağlarından geriye kalan bu manzarayı hala umursamıyor ne yazık ki...

  neyse ki kafir japonlar cehennemde cayır cayır yanarken, ülkemizin müslüman halkı cennette şarap akan nehirlerin kenarında memeleri yeni tomurcuklanmış kızlarla gününü gün edecek.

  iyi ki kafir değil müslümanız...
  20 -7 ... tengir budun
 • atatürk ne yaptıysa doğrudur ve asla sorgulanamaz

  .
  Ha şunu bileydin.

  Yukarıda ağzı kalabalık bir yobaz da değişimlerden filan dem vurup, atamızın tarihe gömülmesi gerektiğini söylemiş.

  Ulan ahmak, madem değişim mevzusunda o kadar hassassın, derdin ne ki hala bir 7.yy arap politikacısının arkaik öğretilerini savunuyorsun?
  4 -4 ... rumeli71
 • islami yasaların olmadığı ülkede müslüman olmak

  .
  Kolaydır. Mirası eşit paylaşabilirsin, kafa-el-kol kesme görmezsin, recm görmezsin vs. Baya rahattır.

  Atatürk'ün, yasaları islam'dan arındırdığı ülkede müslümanlık yaşamak kolay. Ama Yüreğiniz yiyorsa, sizi hardcore Kuran + hadis ve fıkıhın uygulandığı çok istediğiniz islamın uygulandığı ülkelere alalım.

  Mesela kutubi sitte sahih hadisler Kur'anı olumlayan, ayetleri açıklayan ve namaz dahil birçok ibadetin yapılış şekil ve de zamanlarını belirleyen hadislerdir. iş bu sebeple islam mezhepleri bu hadisleri yalanlamaz. Kutubi Sitte'nin en baş hadisçisi ise Buhari'dir.

  Buhari 1553. hadisi, bizzat Aişe ağzından, Aişe'nin 6 yaşında nikahlanıp, 9 yaşında peygambere teslim edildiğini yazar. O yüzden imamlar, reşit olamayan kız çocuklarına nikah kıymakta tereddüt etmezler. Resmi nikahta aile onayı gözetilirken, dini nikahta herhangi bir engel yoktur.

  Afganistan gibi ülkelerde recm cezasının uygulanmasının nedeni yine bu hadislere dayanır. Aynı hadisler, Peygamberin, eleştiri içerikli şiir yazdığı için diri diri insan yaktığını da yazar. aaa bak Madımak azmanları. ışıd'in açtığı köle pazarları ise hem Kuran hem hadise dayanır.

  mesela iran, Suudi Arabistan, Afganistan gibi ülkelerde dinden çıktı diye insanların öldürülmesi Kur'ana dayanır. çünkü ayetler kafirlerin, müşriklerin öldürülmesini emreder, bozgunculuk yapanlara karşı savaş yapılmasını öğütler.

  Kafir, Müşrik ve bozguncu kavramları ise çok geniş yelpazeyi içerir. Bu konuda herhangi bir islami görüş birliği, ortaklığı yoktur. Hristiyan haçlı seferleri bozgunculuk olduğu gibi, "allah yok, din yalan" demek de, bozgunculuk içine girebilir. Gücü elinde bulundurana ters bir şey savunuyorsanız, çoğunluğa ters bir şey savunuyorsanız, kısaca islamcının işine gelmeyen şeyleri savunuyorsanız kılıfa uydurulur bozgunculuk denir ve yine öldürülebilirsiniz.

  Hadisler, eleştiri getiren ve Muhammed'i sorgulayanların kati cezalandırıldığı öyküler içerdiği için Salman Ruşdi'nin Şeytan Ayetleri kitabını çeviren Aziz Nesin'in linç edilerek öldürülmeye çalışılması gibi olaylara gayet rahat meşru zemin hazırlayabilir.

  Özetlersek Türkiye, kökeni, 9 ve 10. yüzyıla giden ve budizmden yontulmuş, Türk- iran Tasavvufundan etkilenmiş, üstüne laiklik ile yontulmuş bir coğrafya. Burada hala sokak ortasında insanlar taşlanmıyorsa nedeni, islamın barışçıllığı değil, bu topraklarda islamın uygulanmıyor oluşudur. Teoride, kağıt üstünde her şey güzel olabilir ama uygulamada da aynı güzellik olmayacaksa bir zahmet islami yasaların olmadığı ülkelerde şeriat istemeye kalkışmayın. Gidin şeriat olan ülkelere yaşayın! Herkes için en iyisi olur.
  11 -4 ... liberter sosyalist
 • rte yaşlanınca ülkeyi kim yönetecek sorunsalı

  .
  dinsiz kitapsiz kafir Bey bence bir daha düşünün. Şimdi damat Berat ekonomiyi mahvetmiş biri, ülkenin başına geçerse temelli batarız anasını satıyım. Mizah yaptın ama ona rağmen bile ürktük, lütfen.

  Bu ülkenin başına Atatürkçü, vatansever biri gelsin yeter artık ya..
  13 ... the rise of darkness
 • patates sonunda hayvan yemi oldu

  .
  A haber-
  Ekonomi çok iyi. Besiciler yem yerine hayvanlarına patates yedirmeye başladı.
  Hayvancılıkla uğraşan A.K. "ekonomideki başarılar böyle devam ederse yakında hayvanlara kaju yedirmeye başlayacağız." Dedi.
  9 -2 ... inheritance vice
 • avrupa sömürdü diye zengin

  .
  klasik osmanlıcı yavşak ezik mitidir.

  Herkes herkesi sömürdü dünyada. Sen de balkanları sömürdün, kuzey afrikayı sömürdün.

  Onlar sömürdüklerini ki sömürmek bile yanlış bir terim, o çağda en güçlü istediğini alırdı, ele geçen para ve malı endüstriye yatırdı, sen seks kölesi beyaz kadınları süsleyip püsleyip kendi imparatorluğunu teslim ettin.

  Onlar güçlendi sen islam islaaağğm diye höykürdün, sonra gelip seni domalttılar.

  Ondan sonra senin arap tanrının zehirleyemediği, türklüğün tanrısı mustafa kemal atatürk durumu düzeltti seni adam etti ama sen gene hayvanlık peşindesin.

  Avrupa sömürdü diye zengin değil, kazandıklarını iyi kullandı diye zengin.
  8 -8 ... edgy laik boi
 • recep tayyip erdoğan

  .
  youtube'da beni çok güldüren bi yorum gördüm..

  "....Şeyh; alman yapımı arabadan indi ve rus yapımı asansöre bindi. italyan yapımı kapıyı açarken kore üretimi kefiyyesini ve tayvan üretimi cilbabalını düzeltti. isviçre yapımı saatine bakarak, finlandiya yapımı telefonunu çıkardı ve çocukların italyalı bakıcısıyla konuştu. daha sonra ağır adımlarla hollanda yapımı mikrofona yöneldi ve çin yapımı kalemi sallayarak şunları söyledi; sizi uyarıyorum! sakın ha kravat takmayın muhakkak kravat, kafirlerin bir sembolüdür......"

  bu rizeli amcanın "yerli ve milli" hikayesi de aynen böyle...

  senin bakanın "...amerika bağdat'ı bombaladığı anda banka hesabımıza 10 milyar dolar yatiracak.." demiş, daha neyin yerli ve millisi?

  suriye'yi tarumar etmişsin ama bunu neden yaptığına dair gerçekçı en ufak bir sebep açıklayamıyorsun... "esad çok kötüydü, şeytandı, ondan yaptık" mealinde çocuk kandırma düzeyinde şeyler söylüyorsun ancak..

  türkiye israil'in en büyük düşmanı olan suriye'yi neden tarumar etti? neden suriye'de kafa kesen silahlı militanların kendi toprakların kullanmasına izin verdi? işte akp dönemiyle ilgili en büyük sırlardan biri de bu..
  acaba israil'e yaptığımız bu büyük yardımın karşılığında türkiye'ye banka kredileri mi açıldı? türk ekonomisi o şekilde coşturulup inşaat sektörü mü rahatlatıldı? ülkeye giren milyarlarca dolarlık yahudi tefeci parasıyla talep yapay bir şekilde canlandırılıp rizeli laz müteahhitlerin elindeki binaların kolayca satılası mı sağlandı?
  yoksa "büyük ortadoğunun lideri olursunuz, osmanlı'yı diriltirsiniz" tarzı sade suya tirit gazlamalara gelip bu işi bedavaya mı yaptık?

  sözün kısası, reco iktidarı türkiye'nin başına gelmiş olan en az yerli ve milli iktidardır...
  13 -1 ... arbutus unedo
 • otobanın ortasında namaz kılmak

  .
  --spoiler--

  savaş anında dahi namaz kılan peygamberin, farz namazdan bihaber olan ümmeti ile aynı havayı soluyorken bu durumu garipseyenler nedense hiç şaşırtmadı beni , isra suresi ilk 8.ayet der ki, size yeryüzünü mescit kıldık.

  --spoiler--

  oğlum istanbul burası istanbul. arabistanın çölleri değil her yerde cami var mescid var. sabah sabah "süper" müslümanlar buraya da gelmişler hemen * ibadetin gizlisi makbuldür lakin siz yazmadan anlayamıyorsunuz çocukluğumdan beri namaz kılarım hiç böyle "zorda" kalıp otoban kenarında kılmak nasip olmadı be. bizim ibadetler şimdi sayılmayacak mı hep sıcak camilerde, kapalı ortamlarda veya evimizde kılıyoruz...
  4 -2 ... mel mel bakan gibson
 • cem yılmaz filmlerinde ibadete yer verilmemesi

  .
  Ne demek yer verilmemiş aq. Buffalo taşakları ile dua etti adam ibadet işte.

  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2117450/+
  5 -1 ... ilcan havhav
 • rte nasıl gazi oldu sorunsalı

  .
  Yanlış hatırlamıyorsam askerliğini kantinci olarak yapmıştı. Orada yanlışlıkla tost makinesinde elini yakarak gazi olmuş olabilir.
  3 -1 ... ulusalci kemalist